Με αθρόα συμμετοχή επιμορφούμενων στα σεμινάρια του Πανεπιστημίου Αιγαίου πραγματοποιήθηκε η τέταρτη θεματική: “Αρχές οικογενειακής και συστημικής συμβουλευτικής:Θεωρητικές προσεγγίσεις,μέθοδοι και τεχνικές”.Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον οι συμμετέχοντες παρακολούθησαν την εισήγηση της κας Δέσποινας Εκιζίδου και στη συνέχεια ακολούθησε εποικοδομητικός διάλογος.Στο διάλειμμα ο Δήμαρχος Καρπενησίου έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα και ευχήθηκε σε όλους τους επιμορφούμενους καλή χρονιά και συνέχιση στην κατάκτηση της γνώσης.Ο Δήμος Καρπενησίου θα συνεχίσει και με άλλες παρόμοιες δράσεις που προάγουν την πνευματική καλλιέργεια και μόρφωση.
Τα Επιμορφωτικά Σεμινάρια του Πανεπιστημίου Αιγαίου συνεχίζονται. Η επόμενη θεματική “Η ενδυνάμωση της Αυτοεκτίμησης μέσα από την Προπονητική Ζωή” θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 23 Φεβρουαρίου.