Με λαμπρότητα γιορτάστηκαν και φέτος τα Θεοφάνεια στο Καρπενήσι,με τον καθιερωμένο καθαγιασμό των υδάτων στο Κολυμβητήριο Καρπενησίου προεξάρχοντος του Μητροπολίτη Καρπενησίου κκ Γεωργίου παρουσία του Βουλευτλη Ευρυτανίας κ.Κοντογεώργου ,του Αντιπεριφερειάρχη Ευρυτανίας κ. Τασιού ,του Δημάρχου Καρπενησίου κ. Σουλιώτη και άλλων εκπροσώπων και αρχών του τόπου καθώς και αρκετών Ευρυτάνων. Τον Τίμιο Σταυρό για δεύτερη χρονιά έπιασε ο Κώστας Μεριγκούνης κολυμβητής του ΚΟΚ.