Με συντονισμένες προσπάθειες ο Δήμος Καρπενησίου διεκδίκησε χρηματοδότηση από το Υπουργείο Υποδομών υποβάλλοντας τεκμηριωμένο Τεχνικό Δελτίο και Προϋπολογισμό για την υλοποίηση του έργου με τίτλο: «Αποκατάσταση ζημιών από πλημμύρες σε υποδομές του Δήμου Καρπενησίου». Η αίτηση χρηματοδότησης εγκρίθηκε με προϋπολογισμό 200.000 ευρώ και αφορά σε παρεμβάσεις για την αποκατάσταση – βελτίωση του δικτύου ύδρευσης σε χωριά του Δήμου Καρπενησίου που προκλήθηκαν από τα πλημμυρικά φαινόμενα.
Ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ.Νίκος Σουλιώτης ευχαριστεί θερμά τον Υπουργό Υποδομών κ. Κώστα Καραμανλή για την άμεση ανταπόκρισή στο αίτημα του.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου