Ένας νέος κύκλος μάθησης αρχίζει, με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς και εύχομαι στους μαθητές και τις μαθήτριες να εκπληρώσουν τις προσδοκίες και τους στόχους τους. Μέσα από τη σωστή οργάνωση, μελέτη και ορθή διαχείριση του χρόνου τους, θα πετύχουν αυτό που επιθυμούν και ονειρεύονται. Το σχολείο παρέχει πολλές ευκαιρίες σε όλα τα παιδιά, για να αποκτήσουν δεξιότητες και να αναπτύξουν την προσωπικότητά σας.
Εύχομαι ακόμα στους εκπαιδευτικούς καλή επιτυχία στο δύσκολο αλλά δημιουργικό τους έργο, δύναμη και υπομονή στους γονείς που στηρίζουν τις προσπάθειες των παιδιών τους.
Εμείς ως δημοτική αρχή, θα στηρίξουμε τις προσπάθειές των παιδιών και με σχέδιο θα αναβαθμίζουμε συνεχώς το εκπαιδευτικό περιβάλλον, ώστε να διασφαλίσουμε τις απαραίτητες συνθήκες και προϋποθέσεις αποτελεσματικής λειτουργίας όλων των σχολείων για όλους.
Καλή εποικοδομητική και δημιουργική σχολική χρονιά με υγεία!