Ο Δήμος Καρπενησίου και η Επιτροπή Τουριστικής Ανάπτυξης και Προβολής με στόχο την καλύτερη ανάδειξη και προβολή του τουριστικού προϊόντος του τόπου μας, ύστερα από αίτημα των φορέων του τόπου μας που ασχολούνται με τον τουρισμό και το εμπόριο, προχώρησε στη δημιουργία νέας τουριστικής ιστοσελίδας. Μια δυναμική προωθητική ενέργεια για την προβολή του πολυμορφικού μας προορισμού που δύναται να καλύψει επισκέπτες με διαφορετικά και ποικίλα ενδιαφέροντα.
Στην ιστοσελίδα μας ο επισκέπτης μπορεί να βρει πληροφορίες για τον τόπο μας, τις Δημοτικές μας Ενότητες, την ιστορία και τη γαστρονομία μας, τα αξιοθέατα του πολιτισμού και της φύσης μας, τα γραφικά μας χωριά, τις δραστηριότητες που αναπτύσσονται στο Δήμο μας και τις εκδηλώσεις μας, τα καταλύματα στα οποία μπορεί να διαμείνει καθώς και όλες τις προσβάσεις που οδηγούν στην περιοχή μας.
Η νέα τουριστική ιστοσελίδα του Δήμου Καρπενησίου είναι δυναμική, «ζωντανή» και εμπλουτίζεται συνεχώς.
Μπορείτε να δείτε τη νέα τουριστική ιστοσελίδα στο: https://visitkarpenissi.gr/
Eπιμέλεια:Έλενα Κανέλλου