Ο Δήμος Καρπενησίου αποχαιρετώντας αυτή τη δύσκολη και πρωτόγνωρη χρονιά έχοντας προτεραιότητα τον δημότη και ιδιαίτερα τους ανθρώπους που έχουν βρεθεί σε δύσκολη κατάσταση, προσφέρει εορταστικά γεύματα αγάπης.
Συγκεκριμένα, προετοιμάζονται 80 διπλές μερίδες για την ημέρα της Πρωτοχρονιάς και για πρώτη φορά βασιλόπιτες, έτσι ώστε να υποδεχτεί κάθε οικογένεια το νέο έτος με χαμόγελο και αισιοδοξία. Ευχαριστούμε θερμά την ομάδα εργασίας του μαγειρείου της Μαθητικής Εστίας που επιμελήθηκε τα εορταστικά γεύματα αλλά και τις πρωτοχρονιάτικες βασιλόπιτες.
Μοναδική μας ευχή: Ο νέος χρόνος να φέρει υγεία και χαμόγελο!
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου