Σας ενημερώνουμε ότι το Πρόγραμμα Κοινωνικής Παρέμβασης «Γέφυρα» της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας με δωρεά του Ιδρύματος ¨ΣΤΑΥΡΟΣ ΝΙΑΡΧΟΣ¨, επιδοτεί Γονείς /Κηδεμόνες Μαθητών Δημοτικού Σχολείου οι οποίοι είναι κάτοικοι της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας και διαβιούν με εισοδήματα κάτω των ορίων της φτώχιας, με δύο κουπόνια αγορών voucher:
1. αρχή…ΖΩ!
Κουπόνι Αγορών voucher αξίας 60 ευρώ, για την αγορά σχολικών ειδών για παιδιά Α’ τάξης Δημοτικού Σχολείου – Παράταση προθεσμίας για αιτήσεις διακιούχων έως 28 /09
2. Μαθαίνω Ξένες Γλώσσες
Κουπόνι αγορών voucherαξίας 180 ευρώ, για την εκμάθηση Αγγλικής Γλώσσας, για παιδιά Δημοτικού Σχολείου, τα οποία θα φοιτήσουν στην Α’ Junior– Παράταση προθεσμίας για αιτήσεις δικαιούχων έως 05/10
Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε με το Διοικητήριο ΠΕ Ευρυτανίας στα τηλ: 2237352306 και 2237352304 ή μπείτε στην ιστοσελίδα Δομής Γέφυρα: www.gefyra.com.gr