Στα πλαίσια της Παγκόσμιας Ημέρας Ηλικιωμένων, ο Μητροπολίτης Καρπενησίου κ.κ. Γεώργιος επισκέφτηκε σήμερα το πρωί το ΚΑΠΗ του Δήμου Καρπενησίου, παρουσία του Αντιδημάρχου κ. Κλεομένη Λάππα. Ο Μητροπολίτης συνομίλησε και γνώρισε από κοντά όλους τους ανθρώπους που καθημερινά απολαμβάνουν ένα ευχάριστο και ζεστό περιβάλλον στον χώρο του ΚΑΠΗ, καθώς και το προσωπικό που φροντίζει ιδιαίτερα για αυτό, ενώ τους ευχήθηκε να έχουν υγεία οι ίδιοι και οι οικογένειές τους. Οι ηλικιωμένοι τον υποδέχτηκαν με θέρμη και χάρηκαν ιδιαίτερα με την επίσκεψή του.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο