Την τελετή του εορτασμού των Θεοφανείων στο Καρπενήσι προεξάρχοντος του Μητροπολίτου Καρπενησίου κκΓεωργίου παρακολούθησε η Υφυπουργός Παιδείας & Θρησκευμάτων κα Σοφία Ζαχαράκη.Παρευρέθηκαν επίσης ο Βουλευτής Ευρυτανίας κ.Κώστας Κοντογεώργος ,ο Αντιπεριφερειάρχης ΠΕ Ευρυτανίας κ.Άρης Τασιός ,ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ.Νίκος Σουλιώτης ,ο επικεφαλής της μείζονος αντιπολίτευσης κ.Δημήτρης Λερογιάννης,αντιδήμαρχοι,δημοτικοί σύμβουλοι,εκπρόσωποι της Αστυνομίας και της Πυροσβεστικής ,εκπρόσωποι φορέων και συλλόγων.Η τελετή ρίψης του τιμίου Σταυρού για τον αγιασμό των υδάτων πραγματοποιήθηκε στο κολυμβητήριο Καρπενησίου.Τον σταυρό έπιασε για πρώτη φορά η 13χρονη Σοφία Γαβριήλ αθλήτρια του ΑΟΛ Εύρυτος.
ΦΩΤΟ-ΒΙΝΤΕΟ:Πάνος Καραγιάννης