Ο Δήμος Καρπενησίου στάθηκε απο την πρώτη στιγμή στο πρόβλημα που αντιμετωπίζουν οι γείτονες μας στην Αλβανία μετά τον καταστροφικό σεισμό και με την βοήθεια των πολιτών συγκέντρωσε τρείς τόνους κλινοσκεπασμάτων και είδη ρουχισμού τα οποία σε συνεργασία με τον Δήμο Αγρινίου θα μεταφερθούν στις πληγείσες περιοχές της Αλβανίας.Ο Δήμαρχος κ. Σουλιώτης αφου ευχαρίστησε όλους όσους πρόσφεραν ευχήθηκε τα πράγματα που συγκεντρώθηκαν στο Καρπενήσι να φανούν πολύ χρήσιμα στους ανθρώπους που δοκιμάζονται κάτω απο άσχημες καιρικές συνθήκες τώρα τον χειμώνα στη γείτονα Αλβανία.
ΦΩΤΟ-ΒΙΝΤΕΟ:Πάνος Καραγιάννης