Μια σημαντική επιστημονική εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο χωριό Νόστιμο, με πρωτοβουλία του Καθηγητή της Αρχιτεκτονικής του ΕΜΠ κ. Γιώργου Γιαννίτσαρη, όπου μαζί με την Διευθύντρια του Μουσείου Γουλανδρή Φυσικής Ιστορίας κα Μαρία Παπαϊωάννου παρουσίασαν την Αρχιτεκτονική και την Ιστορία της Ι.Μ. Προυσού καθώς και της πόλης του Καρπενησίου και τις μεγάλες καταστροφές.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο