Την 1η Ιανουαρίου 2017, ημέρα Κυριακή, στην έδρα της Περιφερειακής Ενότητας Ευρυτανίας θα πραγματοποιηθούν για την πρώτη ημέρα του νέου έτους οι παρακάτω εορταστικές εκδηλώσεις: α. Ώρα 10:00 π.μ.: επίσημη δοξολογία, έπειτα από το πέρας της Θείας Λειτουργίας, στον Μητροπολιτικό Ναό της Αγίας Τριάδας από τον Ιερό κλήρο της πόλης, προεξάρχοντος του Σεβασμιότατου Μητροπολίτη Καρπενησίου κ. Γεωργίου. β. Έπειτα από το πέρας της δοξολογίας, ο Αντιπεριφερειάρχης θα ανταλλάξει ευχές με τους εκπροσώπους των αρχών και τους πολίτες του Νομού Ευρυτανίας στο Κατάστημα της Περιφερειακής Ενότητας Ευρυτανίας.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο