Τη Δευτέρα 24 Οκτωβρίου του 2016 θα εορταστεί σε ολόκληρη τη χώρα η επέτειος της ίδρυσης των Ηνωμένων Εθνών. Ο Οργανισμός Ηνωμένων Εθνών ηγείται μιας διεθνούς συνεργασίας και συμμετέχει ενεργά και με ευαισθησία σε όλους τους τομείς της ανθρώπινης ζωής προκειμένου να αντιμετωπίσουν παγκόσμια προβλήματα: συμβάλει σε παγκόσμιες συμφωνίες αφοπλισμού, πραγματοποιεί ειρηνευτικές αποστολές καθώς και αποστολές ανθρωπιστικής βοήθειας στους έχοντες ανάγκη, βοηθάει στην προστασία των μειονοτήτων και συνεισφέρει στην αντιμετώπιση των φυσικών καταστροφών και στην προστασία του περιβάλλοντος. Στα πλαίσια των εορταστικών εκδηλώσεων της ημέρας αυτής θα πραγματοποιηθεί – σημαιοστολισμός όλων των καταστημάτων του Δημοσίου, των Οργανισμών Τοπικής Αυτοδιοίκησης, καθώς και των καταστημάτων των Νομικών Προσώπων Δημοσίου Δικαίου την 24η Οκτωβρίου από την ογδόη πρωινή ώρα μέχρι τη δύση του ηλίου.
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο