Ένα Πρόστιμο ύψους 150.000 ευρώ υπεβλήθη χθες Τετάρτη 15/7 στον Δήμο Καρπενησίου απο την Πολεοδομία για την αυθαίρετη Πύλη του 1ου Γυμνασίου – Λυκείου σύμφωνα με το ρεπορτάζ της εφημερίδας Ευρυτανικός Παλμός.
Ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ. Νίκος Σουλιώτης επιβεβαίωσε την είδηση ότι πήρε πρόστιμο ο Δήμος για το συγκεκριμένο θέμα, αλλά δήλωσε χαρακτηριστικά πως δεν θα πληρωθεί ούτε ένα ευρώ αφού ο Δήμος θα κάνει προσφυγή και θα δικαιωθεί.
ΦΩΤΟ:Πάνος Καραγιάννης
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου