Τραγικό περιστατικό συνέβη σήμερα το απόγευμα στο χωριό Στεφάνι Ευρυτανίας.
Ένας άνδρας περίπου 65 ετών, πήγε στο δάσος προκειμένου να δώσει κολατσιό στους εργάτες που έκοβαν δέντρα και καθώς περπατούσε στο μονοπάτι, τον καταπλάκωσε ένας κορμός δέντρου που κυλούσε στην πλαγιά.
Ο άτυχος άνδρας τραυματίστηκε σοβαρά και μεταφέρθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο Καρπενησίου.
Οι γιατροί τον έβαλαν στο χειρουργείο, όμως εκείνος δεν άντεξε και άφησε την τελευταία του πνοή κατά τη διάρκεια της εγχείρησης.
Για το περιστατικό ενημερώθηκε και η αστυνομία που διενεργεί έρευνα έτσι ώστε να διευκρινιστεί κάτω από ποιες συνθήκες έχασε τη ζωή του ο άτυχος άνδρας.