Mε επιτυχία ολοκληρώθηκε τη Δευτέρα 15/11/21 η ετήσια άσκηση ετοιμότητας Έρευνας και Διάσωσης της 7ης Ε.Μ.Α.Κ με την κωδική ονομασία ¨ΗΡΑΚΛΗΣ¨ σε δύσβατο μέρος πλησίον της Ιεράς Μονής Προυσού. Τα μέλη της 7ης Ε.Μ.Α.Κ και το προσωπικό της πυροσβεστικής υπηρεσίας Καρπενησίου δοκίμασαν τις ικανότητες και τις αντοχές τους κάτω απο ιδιαίτερα δύσκολες συνθήκες . Το σενάριο προέβλεπε διάσωση τραυματισμένου ατόμου απο βάση χαράδρας πλησίον της Ιεράς Μονής Παναγίας Προυσιώτισας.
Δείτε φωτογραφίες και Βίντεο:
Eπιμέλεια : Έλενα Κανέλλου
Φωτό- Βίντεο: Πάνος Καραγιάννης