O Πολιτιστικός σύλλογος Χελιδόνας «Άγιος Γεωργιος» μας προσκαλεί το Σάββατο , 21 Σεπτέμβρη στο ολοήμερο Φεστιβάλ Τρύγου από τις 12:00 το πρωί με την αναπαράσταση τρύγου και δωρεάν τοπικό κρασί σε όλους από παραγωγούς της Ευρυτανίας!
Ένας εκρηκτικός θίασος μουσικών συγκροτημάτων, ακροβατών και ζογκλέρ θα μας παρασύρουν ντόπιους και επισκέπτες σ’ένα ξέφρενο γλέντι διονυσιακής μυσταγωγίας μέθης και χορού σε μονοπάτια swing jazz, Rock, δημοτικής και βαλκανικής μουσικής με χάλκινα και γκάιντες και σε αυθεντικούς λαϊκούς και ρεμπετικους ήχους. Παράλληλα θα υπάρξει έκθεση φωτογραφίας, παιδικό διαδραστικό πρόγραμμα και θέατρο ΝΟΙ.
Συνδιοργάνωση Δήμος Καρπενησίου ,Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας
Χορηγός Επικοινωνίας Ράδιο Καρπενήσι 97,5