Στο πλαίσιο κατάθεσης του σχέδιου νόμου για την Αυτοδιοίκηση, πραγματοποποιούνται μια σειρά δράσεων σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα της ΚΕΔΕ. Έτσι, συγκλήθηκε χθες, Δευτέρα 7 Μαΐου , το Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου Καρπενησίου. Σήμερα, ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ. Νίκος Σουλιώτης θα συμμετάσχει στη Συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου της ΠΕΔ που αφορά το ίδιο θέμα, ενώ την Πέμπτη και την Παρασκευή θα συμμετάσχει στη Γενική Συνέλευση της ΚΕΔΕ και στο κοινό έκτακτο συνέδριο της ΚΕΔΕ και της ΕΛΠΕ.
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο