Ένα χειμωνιάτικο Σαββατοκύριακο μας έφερε η κακοκαιρία <<Ωκεανίς >>
όπου επαληθεύτηκαν οι προγνώσεις των μετεωρολόγων και σύμφωνα με το meteo.gr σήμερα Σάββατο 23/2 και αύριο Κυριακή 24/2 μεγάλη θα είναι η πτώση της θερμοκρασίας (άνω των 10°C κατά τόπους) ισχυρές βροχοπτώσεις στα δυτικά, στα νότια και στο Αιγαίο, καταιγίδες κυρίως πάνω από τη θάλασσα και πυκνές χιονοπτώσεις τόσο στα ορεινά και ημιορεινά, όσο και σε πεδινές περιοχές της κεντρικής, ανατολικής και βόρειας χώρας.
Στην Ευρυτανία τα πάντα ντύθηκαν σήμερα στα λευκά, απο νωρίς το πρωί τα μηχανήματα της Περιφέρειας προσπαθούν να κρατήσουν το οδικό δίκτυο ανοιχτό. Απαραίτητη η χρήση αντιολισθητικών αλυσίδων.