Δύο επιβεβαιωμένα κρούσματα στο Καρπενήσι.
Το πρώτο κρούσμα αφορά σε συνταξιούχο που νοσηλεύεται σε ειδικό θάλαμο covid του νοσοκομείου και ο οποίος σύμφωνα με πληροφορίες είναι καλά στην υγεία του.
Το δεύτερο αφορά σε γυναίκα υπάλληλο του Νοσοκομείου,τραυματιοφορέα,της οποίας το πρώτο τεστ είχε βγει αρνητικό και το δεύτερο θετικό στον COVID-19. Η γυναίκα έχει τεθεί σε καραντίνα στο σπίτι της για χρονικό διάστημα 14 ημερών.
Επισημαίνεται ότι το Υπουργείο Υγείας έχει αναστείλει τις άδειες όλων των εργαζομένων του Γενικού Νοσοκομείου Καρπενησίου.
Τέλος,στο Νοσοκομείο έχει δημιουργηθεί ένας επιπλέον θάλαμος αυξημένης φροντίδας.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου
Φωτό:Πάνος Καραγιάννης