Μια ηλικιωμένη γυναίκα απο τα Άγραφα,με χρόνια υποκείμενα νοσήματα,που μεταφέρθηκε την Τετάρτη 29/7 στο Νοσοκομείο Καρπενησίου με συμπτώματα κορονοΐού και νοσηλεύτηκε στην ειδική πτέρυγα covid,βγήκε ασθενώς θετική στο τεστ κορονοΐου.Οι γιατροί του Νοσοκομείου απέστειλαν απόψε Παρασκευή 31/7 και δεύτερο δείγμα της ηλικιωμένης στο Ελληνικό Ινστιτούτο Παστέρ για επιβεβαίωση.
Ο ΕΟΔΥ αναμένεται αύριο το πρωί με 2 οχήματα να ιχνηλατήσει τις επαφές της.
Συνεχής Ενημέρωση…
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου
Φωτό:Πάνος Καραγιάννης