45χρονος άνδρας ,υπάληλος της Διεύθυνσης Αγροτικής Οικονομίας και Κτηνιατριακής ΠΕ Ευρυτανίας και πατέρας δυο παιδιών, βρέθηκε τραυματισμένος απο αιχμηρό αντικείμενο σε αποθήκη της κτηνιατρικής Υπηρεσίας . Λίγο μετά τις 7 το πρωί κλήθηκε απο συνάδελφο του το ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ για να παραλάβει τον άνδρα απο το π.κτηνιατρείο όπου ήταν κλειδωμένος .Στο σημείο έσπευσαν η Αστυνομία και άνδρες της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Καρπενησίου για να ανοίξουν με τροχό τη σιδερένια πόρτα της αποθήκης όπου βρισκόταν σοβαρά τραυματισμένος ο 45χρονος.
Σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες οι γιατροί του Γενικού Νοσοκομείου Καρπενησίου κατάφεραν να σταματήσουν την αιμορραγία με αποτέλεσμα ο άνδρας να νοσηλεύεται εκτός κινδύνου.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου
Φωτό: Πάνος Καραγιάννης