Με πρωτοβουλία του Δημάρχου Καρπενησίου κ. Σουλιώτη και του Δ/ντη του Κέντρου Υγείας Φραγκίστας Ιατρού κ. Παπανικολάου πραγματοποιήθηκε συνάντηση παρουσία και των αντιδημάρχων κ. Ζαλοκώστα και κ. Σβερώνη με
τους Προέδρους Τοπικών Κοινοτήτων όπου έχουν έδρα τα εννέα Περιφερειακά Ιατρεία του δήμου μας. Σκοπός της συνάντησης ήταν η ενημέρωση των Προέδρων για την καλύτερη λειτουργία των Περιφερειακών Ιατρείων σε ότι αφορά την υποχρέωση των γιατρών αλλά και την διασφάλιση από τη μεριά του δήμου και της 5 η Υ.Π.Ε. καλύτερων συνθηκών για τις
κτιριολογικές εγκαταστάσεις των ιατρείων.