Ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ.Σουλιώτης συναντήθηκε τη Παρασκευή 22 Νοεμβρίου 2019 με τον Υφυπουργό Εσωτερικών κ. Λιβάνιο και συζήτησαν τρέχοντα θέματα που αφορούν το Δήμο.
Ενόψει του χειμώνα που έρχεται και των ιδιαίτερων προβλημάτων της πολιτικής προστασίας της περιοχής μας, ο Δήμαρχος Καρπενησίου έβαλε θέμα για έκτακτη οικονομική ενίσχυση και ο Υφυπουργός ανταποκρίθηκε θετικά.
Επίσης, συζητήθηκε το θέμα του προσφυγικού και ο κ.Σουλιώτης εξέθεσε τις δυσκολίες και τα θέματα που προβληματίζουν την τοπική κοινωνία και υπήρξε δέσμευση από τη πλευρά του Υφυπουργού να υπάρχει επικοινωνία πριν τη λήψη οποιασδήποτε απόφασης.