Στη συνεδρίαση της Επιτροπής « Χωροταξίας, Υποδομών και Περιβάλλοντος» της Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδας που πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 21 Οκτωβρίου στα Τρίκαλα, παρευρέθηκε ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ. Νίκος Σουλιώτης. Θέματα της συνεδρίασης ήταν οι παρεμβάσεις για την εξοικονόμηση ενέργειας στο δίκτυο οδοφωτισμού των ΟΤΑ και η εφαρμογή προτύπων, το Σχέδιο Νόμου « Για τον έλεγχο και την προστασία του δομημένου περιβάλλοντος», συζήτηση για τη νομοθέτηση της χρήσης ψυχρών υλικών και εφαρμογής βιοκλιματικών μελετών στα έργα των Δήμων κα εν γένει στα δημόσια έργα και διάφορα θέματα αρμοδιότητας της Επιτροπής που έχουν τεθεί από ΟΤΑ και άλλους φορείς στην Κεντρική Ένωση Δήμων Ελλάδας.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο