Την Κυριακή 27 Μαΐου 2018 ο Δήμος Καρπενησίου, η Ιερά Μητρόπολη Καρπενησίου, η Τ.Κ. Άμπλιανης και οι τρεις Πολιτιστικοί Σύλλογοι του χωριού με ιδιαίτερη χαρά είπαν ένα μεγάλο ευχαριστώ και εξέφρασαν την ευγνωμοσύνη τους στην Οικογένεια του Αθανάσιου και της Μαρίνας Μαρτίνου για τη συνεχή και ανιδιοτελή προσφορά τους στο χωριό από όπου κατάγεται η κ. Μαρτίνου. Ανάμεσα στα πολλά έργα που έχει ευεργετήσει η οικογένεια στο χωριό, πραγματοποίησε και την υποθεμελίωση και συντήρηση του Ι. Ν. Αγίου Νικολάου, όπου τελέστηκε η Θεία Λειτουργία ανήμερα της Πεντηκοστής χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Καρπενησίου κ.κ Γεωργίου. Στην τιμητική εκδήλωση παρευρέθηκαν ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ. Νίκος Σουλιώτης, ο Αντιπεριφεριάρχης Π.Ε. Ευρυτανίας κ. Άρης Τασιός, ο Δήμαρχος Μεσολογγίου κ. Νίκος Καραπάνος και οι Αντιδήμαρχοι κ. Παντελής Χαλκιάς και Δημήτρης Βονόρτας.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο