Σε αυτή την προσπάθεια πρέπει να συμμετέχουμε όλοι. Θεσμικά, αλλά και προσωπικά.
Για τους προσεχείς δύο μήνες θα καταθέτω το 50% της αντιμισθίας που λαμβάνω ως Περιφερειάρχης, στον ειδικό λογαριασμό αντιμετώπισης της πανδημίας του κορωνοϊού,ανέφερε χαρακτηριστκά στην προσωπική του σελίδα στο fb ο Φάνης Σπανός.Σε αυτή τη προσπάθεια συμμετέχουν αυτοβούλως και με χαρά και όλοι οι Αντιπεριφερειάρχες Στερεάς Ελλάδας.