ΔΗΛΩΣΗ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΑΓΡΑΦΩΝ
Θέλοντας να συμβάλλω κι εγώ εμπράκτως σ’ αυτή τη μάχη που δίνει η χώρα μας ενάντια στην πανδημία και μετά την πρόταση του Προέδρου της ΚΕΔΕ κ. Δημήτρη Παπαστεργίου, παραχωρώ για τους δύο επόμενους μήνες, το 50% της μηνιαίας αντιμισθίας μου ως Δημάρχου, στον κοινό λογαριασμό που έχει δημιουργηθεί για την αντιμετώπιση του Covid 19.
Αυτές τις ώρες οφείλουμε να είμαστε όλοι ενωμένοι και αλληλέγγυοι παραγκωνίζοντας το & εγώ και αναδεικνύοντας το εμείς.
Ο Δήμαρχος Αγράφων
Αλέξης Καρδαμπίκης