Συνεχίζοντας την επιτυχημένη δράση προβολής ο Δήμος Καρπενησίου και πιστεύοντας και επενδύοντας την εξωστρέφεια με απευθείας επαφή με τον κόσμο , την Παρασκευή 14 Δεκεμβρίου φιλοξενηθήκε σε κεντρικά σημεία της Λάρισας και του Βόλου. Τον Δήμο εκπροσώπησαν οι Αντιδήμαρχοι κ. Παντελής Χαλκιάς, κ. Ταξιάρχης Κουτρομάνος και από την πλευρά των ξενοδόχων συμμετείχε η κα Σοφία Φλέγκα. Ο Δήμος Καρπενησίου ευχαριστεί θερμά τον Δήμαρχο Λάρισας κ. Καλογιάννη, τον Αντιδήμαρχο Λάρισας κ. Μαβίδη και τον Δήμαρχο Βόλου κ. Μπέο για τη ζεστή φιλοξενία και την άψογη συνεργασία .