Στα κατά τόπους εκλογικά κέντρα αλλά και σε ψηφιακές «κάλπες» προσέρχονται από το πρωί σήμερα περίπου 135.000 εγγεγραμμένα μέλη της ΝΔ για την ανάδειξη εσωκομματικών οργάνων.
Σε τοπικό επίπεδο νέος πρόεδρος της ΔΕ.Ε.Π Ευρυτανίας θα εκλεγεί ο εκπαιδευτικός Γιάννης Οικονομίδης,όντας ο μοναδικός υποψήφιος για τη θέση του προέδρου,αντικαθιστώντας τον κ. Κώστα Λαθύρη τον επί οκταετίας πρόεδρο της πρώην ΝΟΔΕ ΝΔ Ευρυτανίας. Ο κ.Οικονομίδης είναι ένα απο τα παλαιότερα ενεργά μέλη της ΝΔ και υπήρξε στενός συνεργάτης του Παύλου Μπακογιάννη. Ακούστε τις πρώτες του δηλώσεις στην κάμερα του Συμβαίνει Τώρα:
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου
Φωτό-Βίντεο: Πάνος Καραγιάννης