Δευτέρα 25/10 Παγκόσμια Ημέρα κατά του Καρκίνου του Μαστού και Μήνας πρόληψης!
O Σύλλογος Εθελοντών Νομού Ευρυτανίας κατά των Νεοπλασματικών Ασθενειών «Αγώνας Ζωής» μαζί με τον Δήμο Καρπενησίου φωταγώγησε ροζ το παλαιό Δημαρχείο ,στέλνοντας ένα ηχηρό μήνυμα σε όλες τις γυναίκες για τη σημαντικότητα της ενημέρωσης, του προληπτικού ελέγχου και των τακτικών εξετάσεων που μπορούν να σώσουν ζωές.Στην κεντρική πλατεία βρέθηκαν η πρόεδρος του Αγώνα Ζωής κα Ανθή Μουλιανίτη,η Αντιδήμαρχος Καρπενησίου κα Σοφία Ζαλοκώστα ,η πρόεδρος της ΕΚΕΠΠΠΑΔΗΚ κα Εύη Κονιαβίτη κ.α.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου