Μεγάλη πυρκαγιά εκδηλώθηκε σήμερα το απόγευμα στην Καλιακούδα Ευρυτανίας.Η φωτιά καίει χορτολιβαδική έκταση ,παράπλευρα απο το καταφύγιο της Καλιακούδας.Στο σημείο έσπευσαν άμεσα 4 οχήματα με 8 άνδρες της ΠΥ Καρπενησίου και αναμένεται περαιτέρω ενίσχυση.Στο σημείο κατέφθασε και ο Αντιπεριφερειάρχης κ Άρης Τασιός ο οποίος για το έργο της κατάσβεσης μίσθωσε μια υδροφόρα και ένα μηχάνημα έργου.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου