Με την καθιερωμένη δοξολογία ξεκίνησαν στον Ι.Ν Αγίας Τριάδας οι εκδηλώσεις για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου,χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Καρπενησίου κκ Γεωργίου.Στη συνέχεια τελέστηκε επιμνημόσυνη δέηση στην κεντρική πλατεία ,ακολούθησε ο πανηγυρικός της ημέρας και κατάθεση στεφάνων στο μνημείο του Αγνώστου Στρατιώτη.
Την κυβέρνηση εκπροσώπησε η κα Γιάννα Χορμόβα- Γενική γραμματέας Δημογραφικής πολιτικής και Ισότητας των Φύλων.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου
Φωτό: Πάνος Καραγιάννης