Μια όμορφη εκδήλωση που μας ταξίδεψε στη μουσική μας παράδοση πραγματοποιήθηκε από την Ι.Μ. Καρπενησίου και τον Δήμο Καρπενησίου με τη συμμετοχή χορωδιών από τη Χαλκίδα, τη Λάρισα και το Σχηματάρι με αφορμή τη Γιορτή του Πολιούχου της πόλης μας Αγίου Νικολάου του Καρπενησιώτη. Συγκεκριμένα στην πόλη μας βρέθηκαν η Χορωδία Παραδοσιακής Μουσικής της Ι.Μ. Χαλκίδας, το Τμήμα Παραδοσιακού Τραγουδιού ΜΕΣ Αβέρωφ ο Θετταλός και η Χορωδία και Ορχήστρα Παραδοσιακής Μουσικής Σχολής Ι.Ν. Παμμ. Ταξιαρχών Σχηματαρίου. Ευχαριστούμε θερμά όλους τους χορωδούς για την όμορφη βραδιά που μας χάρισαν και προσωπικά τον Μητροπολίτη κ.κ. Γεώργιο για την άψογη διοργάνωση.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο