Στην Έκτακτη Γενική Συνέλευση της ΚΕΔΕ στην Αθήνα παρευρέθηκε ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ.Σουλιώτης την Πέμπτη 12 Ιουλίου 2018, εν όψει της ψήφισης του νομοσχεδίου του υπ. Εσωτερικών Κλεισθένης Ι. Ακολούθησε η μετάβαση όλων των αιρετών στη Βουλή, οι οποίοι παρακολούθησαν την ψήφιση του νομοσχεδίου από τα έδρανα της Βουλής, στέλνοντας ξεκάθαρο μήνυμα απέναντι σε αυτό το καταστροφικό νομοσχέδιο. Η Κυβέρνηση αγνοώντας την πλειοψηφία της Τοπικής Αυτοδιοίκησης και την ετυμηγορία των τοπικών κοινωνιών, προχώρησε στην ψήφιση ενός νομοσχεδίου που μοναδικό στόχο έχει την απορρύθμιση των Δήμων και την επιβάρυνση της καθημερινότητας χιλιάδων πολιτών. Με αυτό το νομοσχέδιο που δεν έχει κανένα αναπτυξιακό προσανατολισμό και δεν προωθεί καμία μεταρρύθμιση, επιχειρεί να αλώσει το χώρο της Αυτοδιοίκησης και να την ελέγξει.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο