Στο Ειδικό Συνέδριο της Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδας με θέμα: « Αλλαγή Καλλικράτη- Νέο Μοντέλο Οργάνωσης και Διοίκησης του Κράτους» που πραγματοποιήθηκε στο Βόλο στις 17 και 18 Οκτωβρίου 2016 παρευρέθηκε ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ. Νίκος Σουλιώτης. Στη συνεδρίαση συζητήθηκαν θέματα που αφορούν την μεταρρύθμιση του Καλλικράτη που συζητείται αυτό το διάστημα. Βέβαια με την παρουσία του Υφυπουργού Εσωτερικών κ. Μπαλάφα και του Γενικού Γραμματέα του Υπουργείου Εσωτερικών κ. Πουλάκη, τέθηκαν όλα τα τρέχοντα ζητήματα που απασχολούν την Τοπική Αυτοδιοίκηση.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο