Το Σάββατο 15 Οκτωβρίου η Τουριστική Προβολή του Δήμου Καρπενησίου ταξίδεψε στην Πάτρα. Στο πιο εμπορικό και πολυσύχναστο σημείο της πόλης, το περίπτερο του δήμου μας έδωσε το δικό του ρυθμό. Πλήθος κόσμου μας επισκέφτηκε και ενημερώθηκε για το τουριστικό μας προϊόν, τον πολιτισμό μας, τις παραδόσεις μας, τη γαστρονομία μας και πολλούς ακόμα λόγους για τους οποίους αξίζει κανείς να επισκεφτεί τον δικό μας Αυθεντικό Τόπο Ζωής, ενώ παράλληλα γεύτηκε τοπικά μας προϊόντα όπως γλυκό κάστανο και καρύδι, τσαλαφούτι, σύγκλινο και τσίπουρο. Για πέντε περίπου ώρες, μεταφέραμε τον καθαρό αέρα του τόπου μας και ήρθαμε σε επαφή με τις Πατρινές και τους Πατρινούς. Ακόμα προβάλαμε την περιοχή μας σε δύο από τα κανάλια της Πάτρας με τη μεγαλύτερη ακροαματικότητα και εμβέλεια σε όλη την Πελοπόννησο και την Αττική. Ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο Ευρυτάνων Αχαΐας, και ιδιαιτέρως την Πρόεδρό του κ. Φωτεινή Τσιλιμέκη, για την υποστήριξη τους, αλλά και τον απελθόντα Πρόεδρο του Συλλόγου κ. Λαμπαδάρη για την πολύτιμη προσφορά του στον σύλλογο όλα αυτά τα χρόνια, καθώς και όλους τους συμπατριώτες μας που μας τίμησαν με την παρουσία τους.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο