Με μεγάλη επιτυχία και σημαντική συμμετοχή καθηγητών Φυσικής Αγωγής και δημοτών μας, πραγματοποιήθηκε το Εκπαιδευτικό σεμινάριο που συνδιοργάνωσε ο Δήμος Καρπενησίου με τον Σχολικό Σύμβουλο Φυσικής Αγωγής κ. Τσαδήμα Χρήστο με θέμα: «Η Συμβολή της Διατροφής και της Άσκησης στην υγεία των μαθητών/τριων». Στα πλαίσια του σεμιναρίου, για πρώτη φορά επισκέφτηκαν τον δήμο μας εκπρόσωποι του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και ξεκίνησε μια γόνιμη συνεργασία με το ΤΕΦΑΑ Αθηνών.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο