Στην χριστουγεννιάτικη γιορτή του 1ου Δημοτικού Σχολείου Καρπενησίου παρευρέθηκαν ο Μητροπολίτης κ. κ. Γεώργιος, ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ. Νίκος Σουλιώτης, ο Περιφερειάρχης Στερεάς Ελλάδας κ. Κώστας Μπακογιάννης και ο Αντιπεριφερειάρχης Ευρυτανίας κ. Αριστείδης Τασιός. Τα παιδιά ευχήθηκαν με χαμόγελα, αισιοδοξία και αγάπη καλές γιορτές!
Μια ξεχωριστή παράσταση με χριστουγεννιάτικο άρωμα πρόσφερε και ο Πολιτιστικός Σύλλογος Καρπενησίου. Την χορευτική παράσταση με κάλαντα του 12ημέρου παρακολούθησαν ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ. Νίκος Σουλιώτης, ο Περιφερειάρχης Στερεάς Ελλάδας κ. Κώστας Μπακογιάννης, ο Αντιπεριφερειάρχης Ευρυτανίας κ. Αριστείδης Τασιός, ο Αντιδήμαρχος κ. Παντελής Χαλκιάς και πλήθος κόσμου.