Τον Δήμο Καρπενησίου επισκέφτηκαν σήμερα τα παιδιά του Ειδικού Σχολείου Καρπενησίου ( Ε.Ε.Ε.Ε.Κ.), συνοδεία των καθηγητών τους, όπου τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα κάλαντα από διάφορες περιοχές της Ελλάδας και ευχήθηκαν καλές γιορτές. Ο Δήμαρχος με τη σειρά του ανταπέδωσε τις ευχές και αντάλλαξε δώρα μαζί τους! Καλές γιορτές τους ευχήθηκαν και οι Αντιδήμαρχοι του Δήμου κ. Λάππας, κ. Κονιαβίτη, κ. Κουτρομάνος και ο Δημοτικός Σύμβουλος κ. Κεραμάρης.
Στη συνέχεια με τη βοήθεια των καθηγητών τους και του Αντιδημάρχου κ. Κλεομένη Λάππα, έχτισαν τον τοίχο, που είχαν κατασκευάσει εν’ όψει της Παγκόσμιας ημέρας Ατόμων με αναπηρία, στην είσοδο του Δημαρχείου.