Φωτιά ξέσπασε σε θάμνους στο 1ο χλμ από την διασταύρωση προς το χωριό Κλαυσί.Την φωτιά εντόπισαν τυχαία δύο αστυνομικοί που περνούσαν από το σημείο και αφού κάλεσαν αμέσως την πυροσβεστική προσπάθησαν με πρόχειρα μέσα να επιβραδύνουν τη φωτιά για να μην πάρει διαστάσεις. Στο σημείο έσπευσε ένα όχημα της ΠΥ Καρπενησίου με 3 άντρες όπου έσβησε εντελώς τη φωτιά. Όσο για τα αίτια διερευνώνται από την ΠΥ Καρπενησίου.
Φωτό-βίντεο : Πάνος Καραγιάννης