Στην 1η Ελληνική Διεθνή Έκθεση Εναλλακτικού Τουρισμού NOSTOSEXPO2016 στη Ναύπακτο συμμετείχε ο Δήμος Καρπενησίου φιλοξενούμενος στο περίπτερο του Δικτύου Πόλεων με Λίμνες. Τα εγκαίνια της Έκθεσης πραγματοποιήθηκαν το απόγευμα της Παρασκευής 14 Οκτωβρίου παρουσία πολλών επίσημων προσκεκλημένων. Ανάμεσά τους ο Υφυπουργός παρά τω Πρωθυπουργώ κ. Τέρενς Κουίκ, ο Μητροπολίτης Ναυπάκτου και Αγίου Βλασίου κ.κ. Ιερόθεος, ο Γενικός Γραμματέας του Υπουργείου Τουρισμού κ. Γιώργος Τζιάλλας και ο Περιφερειάρχης Δυτικής Ελλάδας κ. Απόστολος Κατσιφάρας. Στόχος της έκθεσης είναι η προώθηση του Ελληνικού Εναλλακτικού Τουρισμού και η εξωστρέφειά του μέσω της συνάντησης όλων των συμμετεχόντων εκθετών με καταξιωμένους HostedBuyersτου εξωτερικού. Την έκθεση επισκέφτηκε πλήθος κόσμου από την Ελλάδα και το εξωτερικό και στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο