Παραμονή των Χριστουγέννων και η πόλη του Καρπενησίου πλημμύρισε με παραδοσιακά Χριστουγεννιάτικα κάλαντα και μελωδίες απο μαθητές των Γυμνασίων και Λυκείων της πόλης απο της σχολές παραδοσιακών μουσικών οργάνων και βυζαντινής μουσικής της Ιεράς Μητροπόλεως Καρπενησίου και τη Δημοτική φιλαρμονική μεταφέροντας μας το μήνυμα των Χριστουγέννων. Ευχήθηκαν ο Περιφερειάρχης Στερεάς Ελλάδας κ. Μπακογιάννης και ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ.Σουλιώτης.