Την Ευρυτανία επισκέφθηκε σήμερα το απόγευμα ο υποψήφιος Περιφερειάρχης Στερεάς Ελλάδας με την στήριξη του ΣΥΡΙΖΑ κ.Δημήτρης Αναγνωστάκης. Ο επικεφαλής του συνδυασμού ΣΤΕΡΕΑ…ΥΠΕΡΟΧΗΣ επέλεξε τους κορυσχάδες για την ανακοίνωση του πλήρους ψηφοδελτίου για την Ευρυτανία. Το ψηφοδέλτιο απαρτίζεται από τους:
Μωυσή Μπερμπερή- Πολιτικό Μηχανικό
Γιώργο Ξυραφάκη- Συνταξιούχο ,πρ.τραπεζικό υπάλληλο
Κώστα Μπίκα-πρ.Αστυνομικό
Σταυρούλα Μάκκα- Έμπορο
Νίκο Λαθύρη- πρ. Αντιστράτηγος Πυροσβεστικού Σώματος