Συγκλήθηκε το Συντονιστικό Τοπικό Όργανο Πολιτικής Προστασίας.Επικαιροποιήσαμε το σχέδιο έκτακτης ανάγκης,εκτιμήσαμε την κατάσταση ετοιμότητας που έχουμε σήμερα και εντοπίσαμε μικροεπεμβάσεις που θα γίνουν άμεσα από τις αντίστοιχες υπηρεσίες.Θα θέλαμε να επιστήσουμε την προσοχή των πολιτών:Πρώτον σε ότι αφορά την άμεση ενημέρωση της Πυροσβεστικής σε κάθε περίπτωση που εντοπίζουν πυρκαγιά και δεύτερον για τον καθαρισμό ιδιωτικών οικοπέδων όπου είναι ακαθάριστα για να περιορίσουμε πιθανές εστίες έναρξης πυρκαγιάς.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο